آنتی اسکالانت (آتیه انرژی، تولید کننده و وارد کننده انواع آنتی اسکالانت در ایران)+قیمت خرید و فروش

استعلام قیمت و خرید انواع آنتی اسکالانت در ایران

شرکت آتیه انرژی، به عنوان یکی از شرکت های برتر در زمینه واردات و تولید انواع آنتی اسکالانت (Antiscalant) در ایران، طیف وسیعی از این محصولات را به شما عزیان ارائه می کند. اگر قصد خرید و بررسی استعلام لیست قیمت فروش انواع آنتی اسکالانت را دارید، حتماً قبل از خرید این محصولات، از مشورت کارشناسان خبره در این زمینه بهره مند شوید. در ادامه شما عزیزان را با این محصولات کاربردی و حرفه ای آشنا خواهیم کرد.

فروش آنتی اسکالانت - ماده ضد رسوب ممبران

در دستگاه تصفیه آب صنعتی، آنتی اسکالانت (Antiscalant)؛ به دلیل اینکه مهم ترین هدف در بهره برداری صحیح از دستگاه تصفیه آب صنعتی، بالا نگه داشتن عمر مفید ممبران است، بنابراین تنها عامل بازدارنده از ایجاد رسوب روی سطح ممبران، استفاده از آنتی رسوب Antiscalant مرغوب و باکیفیت است.

تعدادی از مواد شیمیایی وجود دارد که می تواند به عنوان ضد مواد تقویت کننده و پخش کننده برای بهبود عملکرد سیستم های اسمز معکوس و نانو فیلتراسیون (NF) استفاده گردد. Antiscalant خانواده ای از مواد شیمیایی بوده که برای جلوگیری از تشکیل و رسوب نمک های معدنی بلوری که مقیاس را تشکیل می دهند، طراحی شده است.

آب خام، حاوی نمک های معدنی و املاحی بوده که با عبور از غشا ممبران، روی محیط غشا رسوب می کند. این رسوبات منافذ را به تدریج مسدود و باعث کاهش کارایی آب خارج شده از سیستم نمک زدایی اسمز معکوس می شود.

انتی اسکالانت (Antiscalant)؛ برای کاهش اثرات رسوباتی مانند کربنات کلسیم (CaCO₃)، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄) و سولفات استرانسیم (SrSO₄) روی غشا پلی آمید تشکیل می شود. همچنین رسوب سیلیکا نسبت به دیگر رسوبات کمتر تشکیل می شوند.

به منظور بررسی و خرید لیست محصولات، بر روی تصفیه آب صنعتی کلیک کنید.

مشاهده ویدیو درباره دستگاه ضد رسوب Antiscalant

حتماً به شما عزیزان توصیه می کنم که قبل از خواندن ادامه متن، ویدیو زیر را مشاهده نمایید.

انتخاب دستگاه ضد رسوب آنتی اسکالانت با کیفیت بالا می تواند در نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی کمک کند. اما مشکلاتی که می تواند این رسوبات موجود بر روی ممبران به وجود آورد عبارتند از:

 • برخورد کریستال های رسوب به ممبران که باعث باز شدن منافذ ریز ممبران می شود
 • کاهش فشار آب و افزایش هدر رفت انرژی و هزینه های نگهداری سیستم
 • پایین بودن راندمان سیستم
 • افت محسوس آب تولید ممبران

آنتی اسکالانت (Antiscalant)، از مواد شیمیایی رسوب زدا در صنعت تصفیه آب صنعتی و تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

محل نصب دوزینگ پمپ جهت تزریق آنتی اسکالانت (پمپ تزریق بر روی دستگاه تصفیه آب)

ابتدا یک مخزن ۴۰ لیتری و ۲۵ لیتری تهیه و سپس درون آن را با آب تصفیه شده پر نموده و به ازای هر ۴۰ لیتر آب تصفیه شده ۳۰۰ الی ۴۰۰ سی سی Antiscalant را با آب مخلوط می کنیم و توسط شلنگ مکش رسوب زدا با درجه تنظیم شده در طول ۲۴ ساعت به دستگاه محلول رقیق را تزریق می کنیم.

در ضمن باید توجه داشته باشیم که بهترین محل تزریق ضد رسوب باید بعد از شیر میکس و قبل از پمپ طبقاتی باشد. زیرا اگر قبل از شیر میکس تزریق و آب جهت شرب استفاده شود، برای بدن انسان به شدت مضر است و همچنین در بلند مدت می تواند باعث خوردگی اتصالات مخازن گردد.

پدیده scaling چیست؟

این پدیده عبارتست از وجود نمک های حل شده در آب ورودی به دستگاه تصفیه آب به سبک اسمز معکوس و آب شیرین کن و به وجود آوردن گرفتگی و رسوب در روزنه های میکرونی پلی آمید ممبرین های اسمز معکوس.

ماده ضد رسوب آنتی اسکالانت و مزایا و معایب آن چیست؟

عیوب به کارگیری از آنتی اسکالانت عباتست از:

 • بی کیفیت باعث کم شدن گنجایش تولید
 • زیاد شدن مقدار نمک های حل شده در آب تولید TDS خروجی تولید
 • بالا رفتن فشار بر پمپ های طبقاتی
 • کم شدن طول عمر پمپ
 • افزایش برق مصرف شده به دلیل افزایش مقدار آمپر
 • کثرت در شستن ممبران نشات گرفته از مسدود شدن
 • کم شدن طول عمر در ممبران ها و عوض شدن زود هنگام آن

دستگاه های  ارائه شده توسط شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش در اقسام گوناگون برای هدایت در دستگاه های اسمز معکوس با آب ورودی لب شور و دستگاه اسمز معوس با آب ورودی دریایی و اقسام آنالیزهای ورودی آب رسیدگی و به مشتریان گرامی عرضه می گردد.

مقدار استفاده، کارکرد و کارایی ضد رسوب Antiscalant با اهمیت به نرم افزار های شرکت عامل و همچنین کیفیت آب ورودی (لب شور – دریایی ) به دستگاه های اسمز معکوس اندازه گیری و به متقاضیان گرامی عرضه می شود.

Packing Dosage Description Part number
۲۰ ltr/can (20 kg) ۱,۵- ۵ gram per m3 HDC-ASI-ECO1 Biodegradable anti scalant ۰۹۲۰-HDASI01B/ECO1
۲۰ ltr/can (20 kg) ۴ – ۱۰ gram per m3 HDC-ASI-ECO2 Biodegradable anti scalant ۰۹۲۰-HDASI02B/ECO2

با توجه به آنالیز آب ورودی به دستگاه تصفیه آب، میزان تزریق مواد ضد رسوب متفاوت خواهد بود. لذا قبل از اینکه از دستگاه بهره برداری صورت پذیر است بهتر است آنالیز کامل آب را در اختیار داشته باشیم تا آنتی اسکالانت بتواند به نحو احسنت مانع تشکیل رسوب روی سطح ممبران شود.

میزان انتی اسکالانت مصرفی

میزان ضد رسوب ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی به مواردی مانند آنالیز آب ورودی به دستگاه، مقدار ظرفیت آبدهی، مدل، تعداد ممبران، شرایط محیطی و ph بستگی دارد. به طور متوسط در شرایط متعادل مقدار استفاده از رسوب زدا، سه الی چهار پی.پی.ام pbm است. ایرادهایی که بر اثر رسوب گذاری روی سطح ممبران اتفاق می‌افتد به شرح ذیل است:

پایین بودن کیفیت و میزان دبی آب

نوسان فشار هوا مخصوصاً زمانی که فشار زیادی افت پیدا می‌کند بعلاوه میزان مصرف انرژی و هزینه های ناشی از آن میزان (سی آی پی) یا همان شستشوی بیش از حد ممبران در فاصله زمانی کوتاه که موجب میشود عمرم پایین بیاید. استفاده نکردن از دستگاه تصفیه آب صنعتی در مدت زمان طولانی باعث باز شدن محفظه های ممبران شده و املاحی که روی سطح مبران جمع شده است، می تواند تبدیل به رسوبات مقاومی شده که این مورد باعث آسیب رساندن به منافذ ممبران خواهند شد.

اگر بخواهیم که موارد فوق اتفاق نیفتد، یکی از راه‌های پیشگیری کردن از این اتفاقات استفاده دائم از Antiscalant با کیفیت است.

نتیجه گیری:

Anti scalant را براساس میزانی که شرکت سازنده اعلام می‌کند با آب تصفیه شده مخلوط کرده و در ۲۴ ساعت بوسیله دوزینگ پمپ که قبل از پمپ طبقاتی می‌باشد به دستگاه تصفیه آب یا آب شیرین کن تزریق می‌کنیم.

برای خرید آنتی اسکالانت، سفارش نوع محصول باید متناسب با شرایط آب ورودی و طراحی دستگاه اسمز معکوس باشد لذا می توانید جهت مشاوره رایگان با ما تماس حاصل فرمایید. ما روی چند برند مرغوب ضد رسوب ممبران کار می کنیم که یکی از آنها دستگاه مدل فلوکن ۲۶۰ است  که کیفیت فوق العاده ای دارد. لازم به ذکر است که دستگاه فلوکن ۲۶۰ ساخت کشور انگلستان است.

مشاوره خرید دستگاه آنتی اسکالانت

شرکت مهندسی آتیه انرژی تلاش بعنوان یکی از وارد کنندگان اصلی و مستقیم و همچنین تولید کننده آنتی اسکالانت در ایران، آمادگی خود را جهت همکاری با صاحب نظران و متخصصان و همکاران گرامی اعلام می کند.

‫۶ دیدگاه ها

  1. با تشکر از لطف شما جناب موسوی عزیز، اگر هر گونه سولی در مورد قیمت خرید انتی اسکالانت داشتین با ما تماس بگیرین تا در واتس آپ قیمت های روز براتون ارسال بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا